Predstavnici PPK Bijeljina u Kruševcu

Predstavnici Područne privredne komore Bijeljina, kao dio delegacije Grada Bijeljina boravili su u radnoj posjeti Kruševcu.

11.06.2024.

Cilj posjete bio je unapređenje saradnje ova dva grada na polju privrede, kulture i sporta.

Na radnom sastanku kom su prisustvovali predstavnici rukovodstva Kruševca i Bijeljine, regionalnih privrednih komora, kao i ustanova kulture i sporta dva grada, direktor Područne privredne komore Bijeljina Slavica Marković je na osnovu pregleda stanja privrede na području koje obuhvata PPK Bijeljina i u Republici Srpskoj iznijela prijedloge unapređenja saradnje sa privrednicima Kruševca.

Ocijenjeno je da je za bolje upoznavanje privrednika, ostvarenje čvršće saradnje i korišćenje zajedničkih šansi za razvoj obje regije, jedan od načina i organizovanje privrednih sajmova na kojima bi se razmjenjivala konkretna iskustva i ideje kako bi se na osnovu realnih mogućnosti planirali zajednički projekti i nastupi na domaćem i stranom tržištu.