Održana edukacija ''EUDR - izazovi i nove direktive''

Tema edukacije bila je vezana za primjene nove evropske Uredbe o krčenju šuma (EUDR), broj 2023/1115​ te kako novi FSCTM regulatorni modul može pomoći vlasnicima FSC sertifikata da ispune EUDR zahtjeve, što se tiče sektora šumarstva, drvne industrije, industrije namještaja, industrije papira i kartona i papirne i kartonske ambalaže.

05.06.2024.

Privredna komora Republike Srpske i Područna privredna komora Bijeljina u saradnji sa Bureau Veritas d.o.o. Srbija, uz podršku Švajcarskog programa za promociju izvoza (SIPPO) i Evropske mreže preduzetništva, organiziovala je edukaciju „EUDR – Izazovi nove evropske direktive“

Tema edukacije bila je vezana za primjene nove evropske Uredbe o krčenju šuma (EUDR), broj 2023/1115, te kako novi FSCTM regulatorni modul može pomoći vlasnicima FSC sertifikata da ispune EUDR zahtjeve, što se tiče sektora šumarstva, drvne industrije, industrije namještaja, industrije papira i kartona i papirne i kartonske ambalaže.

Sveobuhvatni cilj EUDR-a je da se smanji učešće Evropske Unije u globalnom krčenju i propadanju šuma. Ovo umanjenje učešća postiže se smanjivanjem rizika da proizvodi iz lanaca snabdijevanja, koji su povezani sa krčenjem ili propadanjem šuma, budu stavljeni na tržište EU, ili izvezeni sa njega, kao i stimulisanjem tražnje i trgovine legalnim robama i proizvodima „bez uticaja na krčenje šuma“ unutar EU.

Predavač na edukaciji bio je je član FSCTM, gospodin Zoran Tintor.