Grad Bijeljina je objavio Poziv privrednim subjektima sa teritorije Grada Bijeljina za učešće u programu podrške zapošljavanju marginalizovanih kategorija društva. Privredni subjekti će imati mogućnost da dobiju direktnu finansijsku podršku, kao i podršku u vidu praktičnih obuka i edukacija.

13.05.2024.

Grad Bijeljina u saradnji sa organizacijom “CARITAS ŠVICARSKA” i Udruženjem “Centar za integrativnu inkluziju Roma i Romkinja Otaharin” u okviru projekta “Integralnim pristupom ka socijalnoj uključenosti” objavio je Poziv privrednim subjektima sa teritorije Grada Bijeljina za učešće u programu podrške zapošljavanju marginalizovanih kategorija društva.

Imajući u vidu nedostatak kvalifikovane radne snage i potrebu da se na rješavanju ovog problema radi sistemski, zainteresovani privredni subjekti sa teritorije Grada Bijeljina će imati mogućnost da dobiju sljedeću podršku pri zapošljavanju marginalizovanih kategorija društva:

1. Finansijska podrška
Privredni subjekti imaju mogućnost da dobiju finansijsku podršku u cilju olakšavanja mogućnosti zapošljavanja marginalizovanih kategorija društva. Maksimalni iznos podrške zapošljavanju jednog radnika iz marginalizovanih kategorija društva je 14.400 KM. Potrebno je da privredni subjekti koji dobiju podršku zaposle radnika/cu na puno radno vrijeme na period od 24 mjeseca, kao i da isplaćuju iznos najmanje minimalne plate u Republici Srpskoj ili veći iznos od toga tokom perioda korištenja finansijske podrške.

2. Podrška u vidu praktičnih obuka i edukacija
Privredni subjekti  imaju mogućnost da dobiju podršku u vidu organizovanja praktičnih obuka i edukacija pri zapošljavanju osoba iz marginalizovanih kategorija društva.

Za korištenje sredstava podrške zapošljavanju marginalizovnih kategorija društva sa područja Grada Bijeljina prijavu mogu podnijeti privredni subjekti koji ispunjavaju sljedeće uslove:

1. Da je registrovan u skladu sa zakonskim propisima;
2. Da izmiruje obaveze na osnovu poreza i doprinosa u skladu sa zakonom;
3. Da je ekonomski sposoban da realizuje program;
4. Da prema privrednom subjektu nije pokrenut niti otvoren stečajni ili likvidacioni postupak;
5. Da ne zapošljava lica kojima je kod istog privrednog subjekta prestao radni odnos u poslednjih 12 mjeseci, odnosno kod privrednog subjekta koji je osnivač ili povezano lice sa privrednim subjektom koji podnosi zahtjev;
6. Da je ispunio ranije ugovorene obaveze ukoliko je bio korisnik sredstava podrške ovog programa;
7. Da ima kadrovske i druge kapacitete za stručno osposobljavanje nezaposlenih lica.

Zainteresovani privredni subjekti mogu se prijaviti na Javni poziv putem linka (potrebno je da prije pristupanja linku budete ulogovani na Vaš Gugl račun): https://forms.gle/HXSk5vfDVRgunz2H6

Rok za popunjavanje prijave je 31.05.2024. godine.

Više informacija o načinu prijave i realizaciji programa podrške za privredne subjekte sa teritorije Grada Bijeljina možete dobiti na info sastanku koji će se održati 15.05.2024. godine sa početkom u 10 časova u zgradi Gradske uprave Grada Bijeljina (velika sala Skupštine Grada Bijeljina).

Dodatne informacije o pozivu možete pronaći na linku: