Održana radionica “Sajber bezbjednost i inovativne mrežne tehnologije u industriji - Izazovi i trendovi''

Učesenici su imali priliku da saznaju više o identifikaciji rizika, implementaciji bezbjednostnih politika i procedura, kao i tehničkim mjerama za zaštitu mrežnih sistema

22.04.2024.

U PPK Bijeljina održana radionica o sajber bezbjednosti i inovativnim mrežnim tehnologijama u industriji.
Kroz interaktivna predavanja učesnici imali priliku da saznaju više o identifikaciji rizika, implementaciji bezbjednosnih politika i procedura, kao i o tehničkim mjerama za zaštitu mrežnih sistema i podataka.
Takođe, radionica je pružila uvid u napredne mrežne tehnologije sa akcentom na podršku sigurnosti u prenosu informacija. Predavači na radionici bili su načelnik Odjeljenja za Visokotehnološki kriminal u Ministarstvu unutrašnjih poslova RS, Olivije Zimonja, redovni profesor na Elektrotehničkom fakutetu u Banja Luci dr Gordana Gardašević i Srđan Bjelić, rukovodilac sektora za promociju i podršku u prodaji IKT poslovnih riješenja u Supernovoj.
Moderator i predavač je sekretar granskog udruženja za IKT industriju u Privrednoj komori RS, Slobodan M. Dragićević
Ciljevi radionice su:
-Razumijevanje ključnih izazova i trendova u oblasti sajber bezbjednosti u industriji tokom digitalne transformacije
-Pregled najnovijih tehnoloških rješenja i pristupa zaštiti informacionih sistema u industrijskom okruženju;
-Pregled mrežnih komunikacionih tehnologija nove generacije sa primjenom u industrijskim sistemima;
-Dijeljenje praktičnih savjeta i primjera najbolje prakse za unapređenje bezbjednosti sistema u skladu sa specifičnim potrebama malih i srednjih preduzeća;
-Stvaranje platforme za razmjenu iskustava i umrežavanje sa stručnjacima iz oblasti cyber bezbjednosti i mrežnih komunikacionih tehnologija, kao i sa kolegama iz industrije.