Održan Poslovni forum Republika Srpska - Srbija

U okviru manifestacije „Dani Srpske u Srbiji” danas je, u prostorijama Privredne komore Vojvodine, održan Poslovni forum Republika Srpska – Srbija.

24.09.2024.

Cilj održavanja foruma, u organizaciji Privredne komore Republike Srpske i Privredne komore Vojvodine, jeste unapređenje plasmana roba iz Republike Srpske na tržištu Srbije i predstavljanje privrednih potencijala obe ekonomije.

Tokom današnjeg foruma, dve velike kompanije „Univereksport” Novi Sad i „Vitaminka” a.d. Banja Luka, potpisale su Ugovor o saradnji, a organizovani su i bilateralni susreti, na kojima su privrednici direktno pregovarali o plasmanu proizvoda iz Republike Srpske u srpske trgovinske lance.

Iz regije Bijeljina na Poslovnom forumu učestvuju kompanije:

„Rakić komerc” d.o.o.
Destilerija „Stupanj” d.o.o.
Destilerija „Epoha” d.o.o.

Na Forumu učestvuju ministar trgovine i turizma Srpske Denis Šulić, direktor Predstavništva Republike Srpske u Srbiji Mlađen Cicović, predsednik Privredne komore Vojvodine Vladimir Gak, predsednik Područne privredne komore Banja Luka Goran Račić, ispred PPK Bijeljina Slavica Marković i Srđan Marinković, te značajan broj privrednika iz Republike Srpske i Srbije.