Otvoren 22. Međunarodni sajam poljoprivrede lova i ribolova ''Interagro-2024'' u Bijeljini

Tokom tri sajamska dana posjetioci će imati priliku da vide bogaty ponudu poljoprivredne mehanizacije i alata, sjemenskog i sadnog materijala, kao i hrane i pića, meda i proizvoda od meda, pribora za lov i ribolov, sredstava za zaštitu i uzgoj bilja, te stočne hrane i mineralnih đubriva.

19.09.2024.

U Bijeljini je otvoren 22. Međunarodni sajam poljoprivrede, lova i ribolova „INTERAGRO 2024“ koji će se trajati u periodu od 19. do 21. septembra 2024. godine.

Sajam je otvorio ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Savo Minić.

Planiran je i prateći program kao što su izložbe poljoprivredne mehanizacije, priključaka i opreme za poljoprivredu, najkvalitetnijih stočnih grla, ali i naučno-stručna savjetovanja, promocije, javne tribine i poslovni susreti.

Poljoprivredna mehanizacija, sitni alati, izložbe pčelarskih proizvoda i cvijeća organizovani su na više od 12.000 metara kvadratnih izložbenog prostora, a do sada je to bilo na 3.700 metara kvadratnih.

Sajam organizuje bijeljinsko preduzeće „Grad“, a pokrovitelji su Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske i grad Bijeljina.

Sajam je okupio preko 300 izlagača, a partneri ovogodišnjeg sajma su Republika Srbija, Privredna komora Vojvodine i Privredna komora Republike Srpske-Područna privredna komora Bijeljina.

Na zajedničkom štandu predstaviće se Privredna komora Republike Srpske, Spoljnotrgovinska komora BiH i Područna privredna komora Bijeljina.