PPK Bijeljina na 13. međunarodnom sajmu šljive, voćnih rakija i meda u Ugljeviku

Ovogodišnji Sajam šljive, voćnih rakija i meda u Ugljeviku okupio je više od 90 izlagača, a ocijenjeni su 231 uzorak voćnih rakija i 62 uzorka meda.

26.08.2024.

U organizaciji Agencije za razvoj malih i srednjih preduzeća opštine Ugljevik, juče je na gradskom trgu u Ugljeviku održan 13. međunarodni sajam šljive, voćnih rakija i meda.

Sa više od milion stabala uglavnom šljive, jabuke, kajsije i trešnje, ovo mjesto je poznato po proizvodnji i izvozu voća prvoklasnog kvaliteta, a najviše šljive.

Sajam je otvorio načelnik opštine Ugljevik Vasilije Perić.

„Ugljevičani imaju proizvode i za najprobirljivije kupce u svijetu. Naši proizvođači neprestano realizuju nove ideje, da postižu sve veći kvalitet, čuvajući tradicionalne vrijednosti proizvoda. Zato sam ponosan na sve vas proizvođače i one koji imaju znanje i umijeće da sve ove proizvode lijepo upakuju i prodaju na inostranoj i domaćoj pijaci,“ istakao je načelnik Perić u govoru.

Šljiva je ove godine imala je rekordan rod, a jedna trećina ukupne proizvodnje plasirana je na tržište Njemačke, Holandije, Austrije i Slovenije.

Ovogodišnji Sajam šljive, voćnih rakija i meda u Ugljeviku okupio je više od 90 izlagača, a ocijenjeni su 231 uzorak voćnih rakija i 62 uzorka bagremovog, lipovog i livadskog meda.

U ime Područne privredne komore Bijeljina, sajmu su prisustvovali sekretar Savjeta za zanatske i lične usluge Darko Lazić i sekretar Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.