Održana Edukacija za poslovno usmjeravanje za korisnike projekta „Integralni pristup ka socijalnom uključivanju“

Edukacija za poslovno usmjeravanje za korisnike projekta „Integralni pristup ka socijalnom uključivanju“ održana je 24. i 25. juna u Hotelu Drina u Bijeljini. Cilj ovog projekta je uključivanje pripadnika marginalizovanih grupa u tržište rada.

26.06.2024.

U okviru projekta „Integralni pristup ka socijalnom uključivanju“ (IASI), koji zajednički realizuju Grad Bijeljina, Karitas Švajcarska, Centar za integrativnu inkluziju Roma i Romkinja Otaharin i Područna privredna komora Bijeljina, 24. i 25. juna u Hotelu Drina u Bijeljini održana je Edukacija za poslovno usmjeravanje za korisnike ovog projekta.

Novi (drugi) ciklus za 2024. godinu ovog projekta koji je predviđen da traje tri godine, započeo je 27. marta sastankom nove Radne grupe koju je formirao gradonačelnik Grada Bijeljina Ljubiša Petrović, a projekat na sistemski način uvezuje pet ishoda (prihodi i zaposlenje, obrazovanje, javne usluge i stanovanje, angažovanost zajednice, svijest i saradnja), napravljenih kao moduli za socijalnu inkluziju najugroženije populacije, sa posebnim fokusom na Rome koji su najmarginalizovaniji.

Na taj način poslodavci će dobiti novi izvor potencijalno zapošljive radne snage istovremeno dobijajući bespovratna sredstva za zapošljavanje pripadnika marginalizovanih grupa.

U ime PPK Bijeljina, tokom Edukacije sa korisnicima je razgovarao sekretar Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.