Konferencija „Primjena obnovljivih izvora energije i energetski efikasnih rješenja u industriji u Srbiji i Bosni i Hercegovini“

Stručna konferencija okupila je eksperte iz Njemačke, Srbije i Bosne i Hercegovine s ciljem predstavljanja najnovijih tehnologija i rješenja u ovoj oblasti, kao i razmjene znanja o primjeni energetski efikasnih mjera u industriji.

05.06.2024.

Njemačko-srpska privredna komora, uz pokroviteljstvo Ministarstva za ekonomiju i zaštitu klime Savezne Republike Njemačke, organizovala je u Beogradu, stručnu konferenciju pod nazivom „Primjena obnovljivih izvora energije i energetski efikasnih rješenja u industriji u Srbiji i Bosni i Hercegovini“.

Tokom konferencije, učesnici su imali priliku da saznaju više o značaju primjene energetski efikasnih mjera u industriji, zakonskim okvirima, trenutnom stanju i potencijalima tržišta, kao i o prednostima obnovljivih izvora energije.

Konferenciji su prisustvovali direktorica PPK Bijeljina, Slavica Marković i Darko Lazić Sekretar za stambeno-komunalne djelatnosti.