Područna privredna komora Bijeljina na 54. međunarodnom sajmu turizma u Novom Sadu

Sajam je okupio 240 izlagača iz 10 zemalja, a trajaće do subote, 2. decembra 2023. godine.

01.12.2023.

U Novom Sadu juče je otvoren 54. međunarodni sajam turizma koji je okupio 240 izlagača iz 10 zemalja Evrope. Poslije dužeg vremena, Grad Bijeljina ima svoj štand na ovom sajmu što je iskorišteno za promociju turističkih potencijala i privrede grada.

Svakog dana sajma na štandu Grada Bijeljina promovisaće se različiti autentični proizvodi sa prostora Semberije, kao i privredna društva i udruženja.

Regija partner ovogodišnjeg sajma je Boka Kotorska.

Tokom sajma biće održana konferencija MEKST koja je posvećena studentima turizma i ugostiteljstva, kao i turističkim radnicima koji žele da unaprijede sopstveno poslovanje.

Tokom boravka na štandu Grada Bijeljina, delagacija Područne privredne komore obavila je razgovore o budućoj saradnji i realizaciji projekta razvoja lokalnih i regionalnih brendova i realizaciji projekta Semberska kuća sa predstavnicima Turističke organizacije Grada Bijeljina, Agrarnog fonda Trebinje i Hercegovačke kuće, kao i sa predstavnicima Centra za razvoj poljoprivrede i sela Banja Luka i Krajiške kuće. U ime Područne privredne komore Bijeljina, sajam su posjetili savjetnik predsjednika PPK Bijeljina Milojko Todorović i sekretar Savjeta za trgovinu, ugostiteljstvo i turizam, finansijsko - tehničke i poslovne usluge Željko Vidić.

54. međunarodni sajam turizma otvorio je gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić.