Konferencija ReTRail održana u Trebinju

Područna privredna komora Bijeljina prisustvovala je završnoj konferenciji projekta ReTrail u okviru EU4BussinesRecovery koji su realizovali Područna privredna komora Trebinje, Grad Trebinje, Razvojna agencija Grada Trebinja a koji finansiraju Evropska Unija i Savezna Republika Njemačka a implementiraju GIZ, ILO i UNDP.

15.06.2023.

Direktorica PPK Bijeljina, Slavica Marković bila je učesnik panela: ''Hrana i vino kao dio jedinstvenog turističkog doživljaja'' gdje je istakla turistike potencijale regije Bijeljina i aktivnosti na brendiranju domaćih proizvoda koji donosi brojne prednosti kako za proizvođače i potrošače, tako i za cjelokupno geografsko područje sa kojeg proizvod sa zaštićenom oznakom potiče.

Markovićeva je istakla da imajući u vidu ubrzan razvoj sektora turizma na prostoru 12 opština sa područja PPK Bijeljina, kao i potrebu da se autentičnim i kvalitetnim proizvodima sa ove regije doda nova vrijednost i omogući pristup novim tržištima.

Predstavnici PPK Bijeljina održaće niz sastanaka sa relevantnim institucijama i sagovornicima koji imaju za cilj prenošenje pozitivnih primjera organizovane prodaje domaćih autohtonih proizvoda pod jedinstvenim brendom.