Privredna komora Republike Srpske i Područna privredna komora Bijeljina organizuju Okrugli sto „ Unapređenje saradnje dva mjesta učenja kroz praktičnu nastavu u poslovnim subjektima“ koji će biti održan 06. juna 2023. godine sa početkom u 11.00 časova u Hotelu Drina.

05.06.2023.

Poslovni subjekti u Republici Srpskoj sve češće se susreću sa problemom nedostatka kvalifikovane radne snage, stoga potraga za odgovarjućom stručnom radnom snagom dobija sve veći značaj.

Stoga je veoma značajno da poslovni subjekti kvalitetnom praktičnom nastavom u sklopu stručnog obrazovanja privuku mlade i da tako postanu atraktivno radno mjesto za njih.
Savremeno dualno organizovano stručno obrazovanje koje je usmjereno na budućnost pri tome predstavlja izazovan zadatak za dva mjesta učenja, poslovne subjekte i srednje stručne i tehničke škole.

Cilj okruglog stola je da pruži inspiraciju o mogućnostima organizacije praktične nastave kod poslovnih subjekata, kao i partnersku saradnju sa srednjim stručnim i tehničkim školama, te ponudi zanimljiv uvid u način funkcionisanja dualno organizovanog stručnog obrazovanja.