Svečano otvoren 90. Međunarodni poljoprivredni sajam u Novom Sadu

22.05.2023.

Privredna komora Republike Srpske, u saradnji sa ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske i Spoljnotrgovinskom komorom BiH, predstavlja domaće kompanije iz ovog sektora.

Na sajmu će se predstaviti sljedeće kompanije - Agrodestil d.o.o, Destilacija a.d.Teslić, AD Grad Bijeljina, Vinarija Pajić Brčko, Viva kompani Banjaluka, PZ Klekovača Drinić, Bios, Agro plan d.o.o. Bijeljina, Stajić SCZ Bijeljina, Prirodno Bijeljina, Sava Semberija d.o.o. Bijeljina.

Svečanom otvaranju sajma prisustvovao je predsjednik Privredne komore Republike Srpske Pero Ćorić, predsjednik Područne privredne komore Bijeljina Stevo Savić i predsjednik Područne privredne komore Banjaluka Goran Račić.

Nakon otvaranja, štand Privredne komore Republike Srpske obišli su ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Savo Minić, šef predstavništva Republike Srpske u Srbiji Mlađen Cicović.

Međunarodni sajam poljoprivrede je najveći sajamski događaj u Srbiji i jedan od najvećih u Evropi u oblasti poljoprivrede. Okuplja najznačajnije kompanije u agroindustriji, poljoprivrednoj proizvodnji, mehanizaciji, kao i najbolje u stočarstvu. Nezaobilazno je mjesto za poljoprivrednike i profesionalnu publiku kojoj je poljoprivreda fokus interesovanja.

Ovogodišnja zemlja partner je Italija.

​Organizatori sajma su najavili da će ove godine na sajmu biti oko 1.100 izlagača iz 26 država.