Višemilionska šteta u kompaniji ''Mega drvo'' iz Bijeljine

Predstavnici Područne privredne komore Bijeljina posjetili su kompaniju Mega drvo koja je u nedjelju ujutro pretrpjela višemilionsku štetu izvazvanu požarom

11.04.2023.

Preduzeće Mega drvo, osnovano 1996. godine u Bijeljini. Na samom početku, djelatnost firme bila je primarna prerada drveta za potrebe građevinske industrije.
Vremenom, Mega drvo stasalo je u finalnog proizvođača u drvnoj industriji, čija je osnovna djelatnost proizvodnja namještaja.

Preduzeće zapošljava oko 350 radnika, a požaru koji je buknuo u nedjelju nešto posle šest sati, izgorele su četiri proizvodne hale.

Mega drvo je dobitnik velikog broja priznanja a jedno od njih je dodjeljeno ove godine, od strane Privredne komore Republike Srpske za najuspješnije srednje privredno društvo u Republici Srpskoj u 2022. godini.

Predsjednik PPK Bijeljina Stevo Savić u nedjelju ujutro, kada je požar zahvatio pogon ove fabrike bio je na licu mjesta i u stalnom je kontaktu sa vlasnikom Svetozarem Ostojićem koji je istakao da je u ovom trenutku najvažnije da u što skorije vrijeme preduzeće, dobije opremu i obnovi proizvodu kako bi sačuvao radna mjesta.
Ostojić je naveo da je u požaru izgorjela kompletna proizvodnja namještaja, tehnička priprema, proizvodnja masivnih ploča i jedna sušara te da je procijenjena šteta 15 miliona KM i više.
Slavica Marković direktorica PPK Bijeljina izjavila je da je Privredna komora na usluzi ovom privrednom društvu za svaku vrstu pomoći, istakavši da Mega drvo ima veliki značaj za privredu Republike Srpske i Bijeljine.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori