Okrugli sto Korporativni veb identitet privrede

Područna privredna komora Bijeljina organizovala je okrugli sto na temu Projekta veb identiteta privrede koji za cilj ima izradu internet prezentacije za privredna društva

09.02.2023.

Privredna komora Republike Srpske, nakon sveobuhvatnog procesa prikupljanja podataka od privrednih društava koji je realizovan u saradnji sa područnim privrednim komorama, identifikovala je tri izazova sa kojima se privreda suočava u ovom trenutku, gdje je digitalizacija jedan od ključnih.

PKRS-Područna privredna komora Bijeljina, Grad Bijeljina / odsjek za lokalni ekonomski razvoj i evropske integracije, Fakultet poslovne ekonomije Bijeljina i IT kompanije, organizovaće projekat izrade Veb prezentacije privredna društva sa teritorije Bijeljine.

Sinergija učesnika u projektu, pored finalnog proizvoda za privredna društva, treba da omogući razvoj poslovanja privrednih subjekata, nova primjenjena znanja u praksi za studente kao i da otvori mogućnost njihovog zaposlenja. Poslovanje na svjetskom tržištu i stvaranje kontakata sa inostranim partnerima bez digitalnog identiteta gotovo je nezamislivo, istraživanja pokazuju da 75% potrošača
svoje mišljenje o firmi temelje na dizajnu njihovih internet stranica.

Ukoliko ne budemo radili na digitalizaciji i digitalnoj transformaciji, naša privreda gubit će sve više korak, tako da će i konkurentnost naših kompanija sve više padati.

Okruglom stolu prisustvovala je direktorica Slavica Marković, savjetnik predsjednika Milojko Todorović i Srđan Marinković zadužen za projektne aktivnosti i odnose sa javnošću.