Posjeta firmi ''STEKO centar'' iz Bijeljine

Predsjednik PPK Bijeljina Stevo Savić posjetio firmu Steko Centar iz Bijeljine

01.02.2023.

Predsjednik PPK Bijeljina Stevo Savić obišao je firmu STEKO Centar iz Bijeljine zajedno sa sekretarom za projektne aktivnosti i odnose sa javnošću Srđanom Marinkovićem.

Steko centar posjeduje najsavremeniji proizvodni pogon sa opremom za pripremu i izradu svih elemenata montažne gradnje.
Kompanija izvozi više od 80% proizvodnje, najviše na tržište Evropske unije, naročito Austrije, Slovenije, Hrvatske, Holandije i Švajcarske, tržište Afrike i Sjedinjenih Američkih Država.
Predstavljena je novoizgrađena upravna zgrada od 4.500 m2 vrijednosti od oko 5 miliona maraka, gdje su prisustvovali poslovni partneri iz Češke, Hrvatske, Slovenije, Srbije i drugih zemalja sa kojima kompanija ima poslovne veze.

Proizvodni kapacitet kompanije se konstantno povećava a prošle godine proizovodnja je povećana za oko 50%.
Steko centar je uključen u proces dualnog obrazovanja. Cilj i zadatak programa obuke mentora je sticanje odgovarajućih pedagoških, didaktičkih, metodičkih znanja u cilju kvalitetnije realizacije programa praktične nastave za učenike srednjih stručnih i tehničkih škola u poslovnim subjektima. Mentor iz ovog privrednog društva prošao obuku u organizaciji PPK Bijeljina i dobio sertifikat.​