Predstavnici Komore u posjeti Alumini: Odlični uslovi za napredak učenika na praktičnoj nastavi

Cilj posjete jednom od najuspješnijih privrednih društava u RS bila je provjera ispunjenosti uslova za obrazovanje učenika kod poslodavaca.

17.03.2022.

Predstavnici Privredne komore Republike Srpske i Područne privredne komore Bijeljina posjetili su danas jednu od najuspješnijih kompanija u Republici Srpskoj, zvorničku Aluminu.

Cilj posjete bila je provjera ispunjenosti uslova za obrazovanje učenika kod poslodavaca, što je nadležnost Privredne komore RS definisana na osnovu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju RS.

U ovoj kompaniji trenutno je 49 učenika na praksi, o kojima brine sedam mentora obučenih za izvođenje praktične nastave. Obuku za predstavnike preduzeća, kako bi dobili status mentora, organizovala je Privredna komora Republike Srpske.

Predstavnici Komore uvjerili su se u odlične uslove za rad i napredovanje učesnika, od kojih oni najbolji dobiju i priliku da se zaposle u Alumini, koja je osim ishrane, obezbijedila i sva potrebna sredstva za rad, kao i zaštitnu opremu.

U toku posjete razgovarano je i o problemima nedostatka radne snage, kao i o unapređenju saradnje između srednjih škola i privrednih društava.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori