Inicijativa za stavljanje van snage Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o radnom vremenu ugostiteljskih, zanatsko-preduzetničkih i trgovinskih objekata na području Grada Bijeljina

Na sastanku sa privrednim društvima su razmatrani negativni efekti Odluke, te je zaključeno da je neophodno podnijeti Inicijativu za njeno stavljanje van snage.

28.12.2021.

Odgovarajući na zahtjev velikog broja članica Privredne komore RS, odnosno privrednih društava koja posluju na teritoriji Grada Bijeljina, a na čije poslovanje negativno utiče donešena Odluka o izmjenama i dopunama Odluke o radnom vremenu ugostiteljskih, zanatsko-preduzetničkih i trgovinskih objekata na području Grada Bijeljina kojom se trgovinskim radnjama zabranjuje rad nedjeljom, na inicijativu Upravnog odbora Područne privredne komore Bijeljina dana 28.12.2021. godine održan je sastanak sa predstavnicima privrednih društava.

Na sastanku su razmatrani negativni efekti navedene Odluke, te je zaključeno da je neophodno podnijeti Inicijativu za njeno stavljanje van snage.

Sastanak sa predstavnicima privrednih društava su vodili direktorica PPK Bijeljina Slavica Marković i sekretar Savjeta za trgovinu, ugostiteljstvo i turizam, finansijsko-tehničke i poslovne usluge PPK Bijeljina Željko Vidić.