Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za investicije u primarnu poljoprivrednu proizvodnju

Objavljen Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za podršku investicijama u primarnu poljoprivrednu proizvodnju. Rok za podnošenje prijava je 31. januar 2022. godine.

02.12.2021.

U okviru projekta EU4Agri objavljen je Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za podršku investicijama u primarnu poljoprivrednu proizvodnju. Rok za podnošenje prijava je 31. januar 2022. godine do 17:00 časova.

Cilj Poziva je postizanje održive poljoprivrede, kontrolisane upotrebe prirodnih resursa, uvođenje dobrih praksi, stvaranje novih i očuvanje postojećih radnih mjesta i ublažavanje posljedica nastalih uticajem pandemije virusa korona.

Na poziv mogu se prijaviti fizička lica, preduzetnici, zadruge i preduzeća koja se aktivno bave primarnom proizvodnjom u sektorima:•             proizvodnja mlijeka;•             proizvodnja mesa;•             uzgoj žitarica i uljarica;•             uzgoj povrća i voća uključujući vinogradarstvo i masline;•             proizvodnja sadnog materijala;•             proizvodnja jaja;•             uzgoj ribe;•             uzgoj začinskog i ljekovitog bilja;•             uzgoj gljiva i•             proizvodnja meda.

Ukupan budžet Poziva iznosi 6 miliona KM, dok se iznos bespovratnih sredstava po projektu kreće od 20.000 do 200.000 KM. Cilj projekta Evropske unije EU4Agri (2021-2024) je modernizacija poljoprivredno-prehrambenog sektora u BiH. Vrijednost projekta je 20,25 miliona evra a sprovode ga Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP) i Češka razvojna agencija (CzDA).

Detaljne informacije dostupne su OVDJE.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori