Stručni sastanak u PPK Bijeljina

Domaći proizvod na prvom mjestu

11.07.2017.

Domaća proizvodnja i domaći proizvod moraju biti na prvom mjestu. Provođenje kampanje „Naše je bolje“ trebalo bi dobro osmisliti, jer je projekat „Naše je bolje“ egzistencijalni program Srpske. U ovom smislu, neophodna je dalja edukacija stanovništva i podizanja svijesti o značaju domaće proizvodnje, rečeno je na stručnom sastanku pomoćnika ministra za trgovinu Republike Srpske Duške Tegeltije i privrednika područja Bijeljine, održanom u PPK Bijeljina.

Konkurentnost domaćeg proizvoda i zaštita i edukacija potrošača, između ostalog, su okosnica nove Strategije razvoja trgovine RS čiji je nacrt usvojen 18. aprila na 27. sjednici Narodne skupštine Republike Srpske, a usvajanje njenog prijedloga očekuje se na sjednici zakaznoj za 18.jul, istaknuto je na ovom sastanku.

Sastanku su prisustvovali potpredsjednik Privredne komore RS Mihajlo Vidić i direktor PPK Bijeljina Slavica Marković.