Radni sastanak ministra zdravlja i socijalne zaštite Dragana Bogdanića sa privrednicima u PPK Bijeljina

Ministar zdravlja i socijalne zaštite Dragan Bogdanić sastao se sa privrednim društvima koja se bave proizvodnjom i trgovinom farmaceutskim proizvodima i medicinskim pomagalima.

20.07.2017.

U srijedu, 19.07.2017. godine, u prostorijama Područne privredne komore Bijeljina održan je radni sastanak uz prisustvo ministra zdravlja i socijalne zaštite Dragana Bogdanića, višeg stručnog sasradnika za farmaciju u Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite Jelene Medar Petrović, predsjednika Područne privredne komore Bijeljina Ante Gajića, sekretara Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju PPK Bijeljina Željka Vidića i predstavnika privrednih društava sa prostora regije Bijeljina koja se bave proizvodnjom i trgovinom farmaceutskim proizvodima i medicinskim pomagalima o trenutnom stanju u tom sektoru.

Sastanak je održan na inicijativu Područne privredne komore Bijeljina, a ministar Bogdanić je izrazio zadovoljstvo činjenicom da PPK Bijeljina prva područna privredna komora u Republici Srpskoj koja je inicirala ovakav sastanak.

Predstavnici privrednih društava upoznali su ministra Bogdanića sa problemima sa kojima se susreću u ovoj oblasti i zajednički su definisali korake koje je potrebno preduzeti u prevazilaženju istih. U cilju ostvarivanja konkretnih rješenja, ministar Bogdanić je izrazio spremnost Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite da organizuje nove sastanke sa predstavnicima privrednih društava koji će se baviti razmatranjem prijedloga poteklih od privrednih subjekata i rješavanjem konkretnih problema u poslovanju u ovoj oblasti.