Održan Sajam poljoprivrede i privrede u Vlasenici

Na ovogodišnjem sajmu bilo je prisutno oko 70 izlagača, a upriličene su i brojne prateće aktivnosti.

13.10.2017.

U organizaciji opštine Vlasenica i uz podršku resornih ministarstava Republike Srpske i BiH, u Vlasenici je 12. oktobra održan treći Sajam poljoprivrede i privrede, na kome je učestvovalo oko 70 izlagača.

Sajam je otvorio načelnik opštine Miroslav Kraljević, koji je istakao da je cilj organizatora da sajam postane tradicionalan, a lokalnih vlasti da animiraju poljoprivredne proizvođače i pokrenu razvoj ruralnih područja.

- Opština Vlasenica će pojačati budžet u idućoj godini kada je u pitanju poljoprivreda, subvencije i pomoć, sigurno za dva ili tri puta. Mi resurse imamo i sve je u našim rukama. Koliko budemo radili toliko ćemo i imati - naglasio je Kraljević, svečano otvarajaći manifestaciju.

U okviru predsajamskih aktivnosti organizovana su stručna predavanja iz različitih oblasti poljoprivredne proizvodnje uz prisustvo stručnjaka iz Banjaluke, Bijeljine i Bratunca.

Takođe, u okviru sajma održana i je i izložba stoke.

Najuspješnijim poljoprivrednim proizvođačima uručena su priznanja i zahvalnice za postignute rezultate, kao i institucijama, preduzećima i organizacijama koje su podržale održavanje ove manifestacije.

Sajmu je u ime PPK Bijeljina prisustvovao sekretar Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.