PPK Bijeljina organizovala seminar o temi Elektronsko podnošenje poreskih prijava

Elektronsko podnošenje poreskih prijava olakšica privrednicima.

06.03.2019.

Elektronsko podnošenje poreskih prijava za republičku, komunalnu i boravišnu taksu omogućiće poreskim obveznicima da što lakše i jednostavnije podnesu ove prijave, rečeno je na seminaru o temi Elektronsko podnošenje poreskih prijava koji je organizovala Privredna komora Republike Srpske - Područna privredna komora Bijeljina u saradnji sa Poreskom upravom Republike Srpske.

Od dvadesetog marta ove godine, poreskim obveznicima biće omogućeno da elektronskim putem uz elektronski potpis podnose poreske prijave za republičku, komunalnu i boravišnu taksu. Logovanjem na portal Poreske uprave, obveznik postaje korisnik informacionog sistema u dijelu koji se odnosi na podnošenje poreskih prijava i neće moći da podnese prijavu sve dok ne unese ispravne podatke čime se otklanjaju sve mogućnosti postojanja bilo kakve greške prilikom njenog popunjavanja.

Učesnici seminara izrazili su zadovoljstvo što će ovim biti uspostavljena kontrola da se izbjegne ljudska greška pri unosu podataka i skraćeno vrijeme podnošenja poreskih prijava.

Seminare o elektronskom podnošenju poreskih prijava Privredna komora Republike Srpske u saradnji sa Poreskom upravom provodi u svim područnim komorama. Nakon Istočnog Sarajeva, Banjaluke, Bijeljine seminar će biti održan u Trebinju i Doboju.

U ime PPK Bijeljina seminaru su prisustvovali direktor Slavica Marković, sekretar Savjeta za industriju i energetiku Vesna Stojanović i sekretar Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Željko Vidić.