Међународни пословни форум у Темишвару

Подручна привредна комора на Међународном пословном форуму у Румунији

15.11.2019.

Temišvar (Rumunija) - Delegacija Područne privredne komore Bijeljina posjetila je, 24. oktobra 2019. Međunarodni poslovni forum u Rumuniji. U okviru radne posjete, na čelu sa predsjednikom Antom Gajićem, direktoricom Slavicom Marković i potpredsjednikom Privredne komore Republike Srpske Mihajlom Vidićem, održani su susreti sa predstavnicima privrednih komora Rostova, Smolenska i Temišvara. Bila je to prilika da se razgovara o mogućnositima saradnje sa privrednicima iz ovih oblasti.

Predstavljene su mogućnosti i kompletan privredni potencijal koje nudi regija Privredne komore Bijeljina kao i Republika Srpska. Događaj je organizovan u okviru ekonomskih misija i posjeta koje je Privredna komora Temišvar organizovala ranije ove godine u Češkoj, Ruskoj Federaciji i Grčkoj. Takođe, sporazumi o interkomornoj saradnji koji su potpisani povodom ovih akcija pružaju odgovarajući institucionalni okvir za sprovođenje zajedničkih akcija.

Strane delegacije čineli su predstavnici privrednih komora partnera u ovim zemljama i 50 kompanija iz različitih sektora aktivnosti iz Češke Republike, Ruske Federacije, Grčke i oko 800 učesnika iz Rumunije.