Делегација из Мађарске у посјети Подручној привредној комори Бијељина

Мађарска заинтересована за улагања у различите пројекте из области енергетике, пољопривреде, туризма и унапређења инфраструктуре у Бијељини и Републици Српској.

25.11.2019.

Mađarska je zainteresovana za saradnju sa Republikom Srpskom i regijom Bijeljina u oblastima energetike, poljoprivrede, turizma i unapređenja infrastrukture, rečeno je na današnjem sastanku više mađarskih stručnjaka i predstavnika fondova i agencija iz ovih oblasti sa predstavnicima Područne privredne komore u Bijeljini.

Interes mađarskih privrednika je u tome što mogu pod relativno povoljnim uslovima doći do sredstava iz fondova EU namijenjenih investiranju. Republika Srpska i Bijeljina pokazuju potencijal za plasman tih sredstava koji se prije svega ogleda u neiskorišćenim prirodnim resursima.

Osim povlačenja sredstava za privredu, moguće je doći i do novca za obnovu infrastrukturnih projekata.

Iskazano je zadovoljstvo radom Područne privredne komore Bijeljina i naglašena nada da će se ostvariti uspješna saradnja poput one koju već imaju sa privrednim komorama Srbije i Vojvodine.