Министар Привреде и предузетништва Војин Митровић посјетио штанд Привредне коморе

Током другог дана сајма „Интерагро 2024“, који је јуче отворен у Бијељини, штанд Привредне коморе Републике Српске посјетио је Министар Привреде и предузетништва у Влади Републике Српске Војин Митровић.

20.09.2024.

Током другог дана сајма „Интерагро 2024“, који је јуче отворен у Бијељини, штанд Привредне коморе Републике Српске посјетио је министар Привреде и предузетништва у Влади Републике Српске Војин Митровић, који је разговарао са представницима Подручне привредне коморе Бијељина и Бања Лука.

На тему „Развој локалних производа и интеграцију регионалне туристичке понуде“, разговарало се на стручној панел дискусији, а учесници су били Секретар Удружења пољопривреде Привредне коморе Војводине Младен Петковић, Секретар Удружења за биљну производњу и прехрамбену индустрију Привредне коморе Србије Александар Богуновић, Дамир Барашин, предсједник Савеза Удружења пчелара РС, Жељко Видић, Секретар Удружења пољопривреде, водопривреде и прехрамбене индустрије Подручне привредне коморе Бијељина, а модератор је био Срђан Маринковић, такође из Подручне привредне коморе Бијељина.

Интеграција и обједињавање туристичке понуде сјевероисточног дијела Републике Српске, базирана на љетњем и зимском туризму, употпуњена посебном понудом домаћих, аутентичних производа овог краја, представља вишеструко значајан пројекат који је потребно остварити у синергији свих институција које могу пружити помоћ његовој квалитетнијој реализацији.