Међународни пословни форум у Темишвару

Подручна привредна комора Бијељина на Међународном пословном форуму у Румунији.

15.11.2019.

Темишвар (Румунија) - Делегација Подручне привредне коморе Бијељина посјетила је 24. октобра 2019. године Међународни пословни форум у Румунији.

У оквиру радне посјете, на челу са предсједником ППК Бијељина Антом Гајићем, директорицом ППК Бијељина Славицом Марковић и потпредсједником Привредне коморе Републике Српске Михајлом Видићем, одржани су сусрети са представницима привредних комора Ростова, Смоленска и Темишвара. Била је то прилика да се разговара о могућноситима сарадње са привредницима из ових области.

Представљене су могућности и комплетан привредни потенцијал које нуди регија Привредне коморе Бијељина као и Република Српска. Догађај је организован у оквиру економских мисија и посјета које је Привредна комора Темишвар организовала раније ове године у Чешкој, Руској Федерацији и Грчкој. Такође, споразуми о интеркоморној сарадњи који су потписани поводом ових акција пружају одговарајући институционални оквир за спровођење заједничких акција.

Стране делегације чинили су представници привредних комора партнера у овим земљама и око 50 компанија из различитих сектора из Чешке Републике, Руске Федерације, Грчке уз око 800 учесника из Румуније.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori