Одржан Пословни форум Република Српска - Србија

У оквиру манифестације „Дани Српске у Србији” данас је, у просторијама Привредне коморе Војводине, одржан Пословни форум Република Српска – Србија.

24.09.2024.

Циљ одржавања форума, у организацији Привредне коморе Републике Српске и Привредне коморе Војводине, јесте унапређење пласмана роба из Републике Српске на тржишту Србије и представљање привредних потенцијала обе економије.

Током данашњег форума, две велике компаније „Универекспорт” Нови Сад и „Витаминка” а.д. Бања Лука, потписале су Уговор о сарадњи, а организовани су и билатерални сусрети, на којима су привредници директно преговарали о пласману производа из Републике Српске у српске трговинске ланце.

Из регије Бијељина на Пословном форуму учествују компаније:

„Ракић комерц” д.о.о.
Дестилерија „Ступањ” д.о.о.
Дестилерија „Епоха” д.о.о.

На Форуму учествују министар трговине и туризма Српске Денис Шулић, директор Представништва Републике Српске у Србији Млађен Цицовић, председник Привредне коморе Војводине Владимир Гак, председник Подручне привредне коморе Бања Лука Горан Рачић, испред ППК Бијељина Славица Марковић и Срђан Маринковић, те значајан број привредника из Републике Српске и Србије.