ППК Бијељина на 13. међународном сајму шљиве, воћних ракија и меда у Угљевику

Овогодишњи Сајам шљиве, воћних ракија и меда у Угљевику окупио је више од 90 излагача, а оцијењени су 231 узорак воћних ракија и 62 узорка меда.

26.08.2024.

У организацији Агенције за развој малих и средњих предузећа општине Угљевик, јуче је на градском тргу у Угљевику одржан 13. међународни сајам шљиве, воћних ракија и меда.

Са више од милион стабала углавном шљиве, јабуке, кајсије и трешње, ово мјесто је познато по производњи и извозу воћа првокласног квалитета, а највише шљиве.

Сајам је отворио начелник општине Угљевик Василије Перић.

„Угљевичани имају производе и за најпробирљивије купце у свијету. Наши произвођачи непрестано реализују нове идеје, да постижу све већи квалитет, чувајући традиционалне вриједности производа. Зато сам поносан на све вас произвођаче и оне који имају знање и умијеће да све ове производе лијепо упакују и продају на иностраној и домаћој пијаци,“ истакао је начелник Перић у говору.

Шљива је ове године имала је рекордан род, а једна трећина укупне производње пласирана је на тржиште Њемачке, Холандије, Аустрије и Словеније.

Овогодишњи Сајам шљиве, воћних ракија и меда у Угљевику окупио је више од 90 излагача, а оцијењени су 231 узорак воћних ракија и 62 узорка багремовог, липовог и ливадског меда.

У име Подручне привредне коморе Бијељина, сајму су присуствовали секретар Савјета за занатске и личне услуге Дарко Лазић и секретар Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију Жељко Видић.