Одржана презентација програма рада Развојне агенције Града Бијељина за 2024. годину

Програмом рада за 2024. годину планирани износ средстава за подршку привредним субјектима је 400.000 КМ.

17.07.2024.

Развојна агенција Града Бијељина организовала је данас презентацију програма рада за 2024. годину на којој су представљене мјере подршке пословним субјектима, као и услови за пријаве за додјелу бесповратних финансијских средстава. Програмом рада за 2024. годину планирани износ средстава за подршку привредним субјектима је 400.000 КМ, што ће бити остварено путем јавних позива.

Директор Развојне агенције Града Бијељина Марко Влачић истакао је да ће 400.000 КМ бити подијељено путем јавних позива кроз које ће бити обезбијеђена подршка самозапошљавању и запошљавању младих до 35 година, новооснованим самосталним предузетницима, постојећим малим и средњим предузећима, развоју самосталног предузетништва, као и развоју женског предузетништва.

Славиша Јовановић се у име Развојне агенције Града Бијељина захвалио Подручној привредној комори Бијељина на подршци у реализацији пројеката и истакао да само заједничким радом у координацији свих институција можемо остварити резултате. Јовановић је такође истакао да ће Агенција привредницима са подручја града обезбиједити и нефинансијску подршку у виду обука.

Предсједник Скупштине Града Бијељина Александар Ђурђевић је нагласио да је током посљедњих година буџет Агенције значајно повећан и истакао да је у претходним годинама велики број младих људи добио прилику да започне своје послове захваљујући подршци од стране Развојне агенције.

У име Подручне привредне коморе Бијељина презентацији су присуствовали секретар Савјета за занатске и личне услуге Дарко Лазић и секретар Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију Жељко Видић.