Одржана Едукација за пословно усмјеравање за кориснике пројекта „Интегрални приступ ка социјалном укључивању“

Едукација за пословно усмјеравање за кориснике пројекта „Интегрални приступ ка социјалном укључивању“ одржана је 24. и 25. јуна у Хотелу Дрина у Бијељини. Циљ овог пројекта је укључивање припадника маргинализованих група у тржиште радa.

26.06.2024.

У оквиру пројекта „Интегрални приступ ка социјалном укључивању“ (ИАСИ), који заједнички реализују Град Бијељина, Каритас Швајцарска, Центар за интегративну инклузију Рома и Ромкиња Отахарин и Подручна привредна комора Бијељина, 24. и 25. јуна у Хотелу Дрина у Бијељини одржана је Едукација за пословно усмјеравање за кориснике овог пројекта.

Нови (други) циклус за 2024. годину овог пројекта који је предвиђен да траје три године, започео је 27. марта састанком нове Радне групе коју је формирао градоначелник Града Бијељина Љубиша Петровић, a пројекат на системски начин увезује пет исхода (приходи и запослење, образовање, јавне услуге и становање, ангажованост заједнице, свијест и сарадња), направљених као модули за социјалну инклузију најугроженије популације, са посебним фокусом на Роме који су најмаргинализованији.

На тај начин послодавци ће добити нови извор потенцијално запошљиве радне снаге истовремено добијајући бесповратна средства за запошљавање припадника маргинализованих група.

У име ППК Бијељина, током Едукације са корисницима је разговарао секретар Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију Жељко Видић.