Одржана радионица “Сајбер безбједност и иновативне мрежне технологије у индустрији - Изазови и трендови''

Учесеници су имали прилику да сазнају више о идентификацији ризика, имплементацији безбједностних политика и процедура, као и техничким мјерама за заштиту мрежних система

22.04.2024.

У ППК Бијељина одржана радионица о сајбер безбједности и иновативним мрежним технологијама у индустрији.
Кроз интерактивна предавања учесници имали прилику да сазнају више о идентификацији ризика, имплементацији безбједносних политика и процедура, као и о техничким мјерама за заштиту мрежних система и података.
Такође, радионица је пружила увид у напредне мрежне технологије са акцентом на подршку сигурности у преносу информација. Предавачи на радионици били су начелник Одјељења за Високотехнолошки криминал у Министарству унутрашњих послова РС, Оливије Зимоња, редовни професор на Електротехничком факутету у Бања Луци др Гордана Гардашевић и Срђан Бјелић, руководилац сектора за промоцију и подршку у продаји ИКТ пословних ријешења у Суперновој.
Модератор и предавач је секретар гранског удружења за ИКТ индустрију у Привредној комори РС, Слободан М. Драгићевић
Циљеви радионице су:
-Разумијевање кључних изазова и трендова у области сајбер безбједности у индустрији током дигиталне трансформације
-Преглед најновијих технолошких рјешења и приступа заштити информационих система у индустријском окружењу;
-Преглед мрежних комуникационих технологија нове генерације са примјеном у индустријским системима;
-Дијељење практичних савјета и примјера најбоље праксе за унапређење безбједности система у складу са специфичним потребама малих и средњих предузећа;
-Стварање платформе за размјену искустава и умрежавање са стручњацима из области цyбер безбједности и мрежних комуникационих технологија, као и са колегама из индустрије.