ППК Бијељина на „Banja Luka EXPO 2024“

Јуче је отворен први Међународни сајам привреде „Banja Luka EXPO 2024“, који ће се одржати од 3. до 5. априла у комплексу Универзитетског центра – Кампус у Бања Луци.

04.04.2024.

На отварању су се обратили:
- Драшко Станивуковић, градоначелник Бање Луке;
- Сташа Кошарац, министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара БиХ;
- Томислав Момировић, министар унутрашње и спољне трговине Републике Србије;
- Ненад Стевандић, предсједник Народне скупштине Републике Српске;
- Радован Вишковић, предсједник Владе Републике Српске;
- Милорад Додик, предсједник Републике Српске.

Земља партнер овогодишњег сајма привреде је Република Србија. Покровитељ сајма „Banja Luka EXPO 2024“ је предсједник Републике Српске, господин Милорад Додик.

Сајам је окупио преко 300 излагача, из 10 различитих земаља, на укупној површини од преко 15.000 метара квадратних изложбеног простора, из различитих привредних области, од грађевинарства, металне и електроиндустрије, дрвне индустрије, технике и кућанских апарата, преко ИТ сектора, електронике и роботике, до некретнина, архитектуре и пројектовања. Програмом је планиран и низ пратећих активности као што су: панел дискусије привредника, тематска предавања, као и Б2Б састанци.

У оквиру првог Међународног сајма привреде одржана је конференција на тему ''Регионална економска сарадња'' коју су организовали Привредна комора Републике Српске и Спољнотрговинска комора БиХ.
Конференцију су отворили Перо Ћорић, предсједник Привредне коморе РС, и Здравко Маринковић, потпредсједник Спољнотрговинске коморе БиХ.
Панелисти су:
• Сташа Кошарац, министар спољне трговине и економских односа БиХ;
• Томислав Момировић, министар унутрашње и спољне трговине Републике Србије;
• Војин Митровић, министар привреде и предузетништва Републике Српске;
• Златан Клокић, министар за европске интеграције и међународну сарадњу Републике Српске;
• Наташа Пуцар, директорица корпоративних комуникација СТУДЕН Холдинг.

Модератор конференције је Огњенка Лаловић, директор Сектора привреде у Спољнотрговинској комори БиХ.

Привредна комора Републике Српске у партнерству са Спољнотрговинском комором БиХ је организовала колективни наступ свих комора из Босне и Херцеговине на заједничком штанду.