Састанак са представницима привредног друштва „КИТЕ БХ“ д.о.о.

Разговори су вођени о темама из области пољопривреде са акцентом на проблеме са којима се суочавају пољопривредни произвођачи и привредна друштва из сектора пољопривреде у Републици Српској.

05.03.2024.

Представници привредног друштва „КИТЕ БХ“ д.о.о. данас су посјетили Подручну привредну комору Бијељина гдје су разговарали са директорицом Славицом Марковић, секретаром Савјета за индустрију и енергетику Весном Стојановић и секретаром Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију Жељком Видићем.

Разговори су вођени о темама из области пољопривреде са акцентом на проблеме са којима се суочавају пољопривредни произвођачи и привредна друштва из сектора пољопривреде у Републици Српској са којима представници „КИТЕ БХ“ д.о.о. имају свакодневни контакт на терену.

Директор „КИТЕ БХ“ д.о.о. Сандра Максимовић пренијела је њихове ставове и нагласила да је тешко опстати без унапређења производње и улагања у савремену механизацију.

Представници ППК Бијељина сложили су се да су пољопривредницима, осим подстицаја Владе Републике Српске, неопходна стручна савјетовања и обилазак газдинстава како би се сагледало право стање и произвођачима дале смјернице за ефикасније пословање, те да су замјена дотрајале механизације и увођење иновација неопходни предуслови за даљи развој пољопривреде и подизање квалитета домаћих производа.

Привредно друштво „КИТЕ БХ“ д.о.о. је овлаштени заступник бренда JOHN DEERE за територију Босне и Херцеговине.