Одржан семинар на тему нових дигиталних рјешења за очитавања параметара потрошње и квалитета

13.06.2023.

Подручна привредна комора Бијељина организовала је семинар у коме су представљене нове дигиталне платформе за даљинска очитавања и праћење параметара из електро, водо и еко смарт система.

Стручњаци из компаније ''Супернова'' представили су нова дигитална рјешења за привредна друштва који за циљ имају оптимизацију производње те су истакли да праћење нових технологија и касније њихова имплементација у систем, кључ су успјеха дигиталне транзиције привреде.

Оптимизација и убрзавања пословних процеса, ефикаснији радни поступци, односно трансформација процеса у привредним друштвима и прилагођавање модерним технолошким процесима рада у привреди представљају један од основних циљева.

Циљ семинара је презентација могућности за дигитална очитавања потрошње електричне енергије и воде коришћењем Андроид апликација и паметне инфраструктуре (LoraWan) као и даљинско очитање параметара животне околине, водостаја, квалитета ваздуха, притиска, буке, температуре.

Компанија ''Супернова'' према потребама привредних друштава развија нова софтверска рјешења која оптимизују пословне процесе. Нови софтвери поједностављују операције и што је најважније штеди људске ресурсе, вријеме и новац привредним друштвима.