Привредна комора Републике Српске и Подручна привредна комора Бијељина организују Округли сто „ Унапређење сарадње два мјеста учења кроз практичну наставу у пословним субјектима“ који ће бити одржан 06. јуна 2023. године са почетком у 11.00 часова у Хотелу Дрина.

05.06.2023.

Пословни субјекти у Републици Српској све чешће се сусрећу са проблемом недостатка квалификоване радне снаге, стога потрага за одговарјућом стручном радном снагом добија све већи значај.

Стога је веома значајно да пословни субјекти квалитетном практичном наставом у склопу стручног образовања привуку младе и да тако постану атрактивно радно мјесто за њих.
Савремено дуално организовано стручно образовање које је усмјерено на будућност при томе представља изазован задатак за два мјеста учења, пословне субјекте и средње стручне и техничке школе.

Циљ округлог стола је да пружи инспирацију о могућностима организације практичне наставе код пословних субјеката, као и партнерску сарадњу са средњим стручним и техничким школама, те понуди занимљив увид у начин функционисања дуално организованог стручног образовања.