Радионица: Безбједност пословања у дигиталном окружењу

У просторијама Подручне привредне коморе Бијељина одржано је предавање на тему безбједности пословања у дигиталном окружењу

22.05.2023.

Подручна привредна комора Бијељина, у сарадњи са  Министарством унутрашњих послова Републике Српске – Одјељење за високо-технолошки криминал, организовала је радионицу на тему безбједности пословања у дигиталном окружењу за привредна друштва са подручја ППК Бијељина.

Напредна технологија промјенила је начин на који послују привредна друштва а дигитална платформа омогућила је брже и ефикасније пословање али је истовремено донијела и нове изазове са собом.
У Републици Српској се годишње догоди десетине сајбер напада на привредне субјекте који могу да проузрокују велике финансијске губитке, због чега је важно да што више фирми и предузећа буде едуковано о овом проблему и да се дјелује превентивно, изјавио је начелник Одјељења за високотехнолошки криминалитет Министарства унутрашњих послова РС Оливије Зимоња.

Зимоња је прије почетка радионице под називом „Безбједност пословања у дигиталном окружењу“, у Подручној привредној комори Бијељина,  изјавио да ће привредницима бити представљени најчешћи облици сајбер криминалитета и начини супротстављања таквим нападима.

​- Пошто је у оваквим случајевима најчешће тешко да привредници остваре извјесну кривично-правну сатисфакцију, важно је знати како превентивно дјеловати. Ми ћемо данас привредницима одржати радионицу о врстама дигиталних саботажа, изнуда, пресретању трансакција и измјенама инструкција за плаћање које се често догађају – навео је Зимоња.