Посјета привредном друштву ''БУКОМ-ПРОМ'' д.о.о. Власеница

Хитно ријешити вишегодишњи проблем расподјеле дрвних сортимената

12.05.2023.

Упркос глобалној кризи изазваној ратом у Украјини, недостатку радне снаге, великих потешкоћа у набавци дрвних сортимената, бројних намета, Буком-пром д.о.о. из Власенице послује добро, речено је  приликом посјете и разговора представника ППК Бијељина са власницима овог привредног друштва Будимира и Здраве Комленовић.

Проблем овом привредном друштву које има близу 100 запослених јесте недостатак радника свих профила квалификованих за рад у дрвопреради. Пословање додатно отежава и набавка дрвних сортимената.

Буком-пром успјешно послује са земљама Европске уније, нарочито Њемачка, у коју је до пандемије коронавируса извозило 90 одсто финалних производа: столови, столице кревети.
Дневно произведе по 25 тона пелета које пласира на тржиште Републике Српске Федерације БиХ, Србије, Македоније.

Буком-пром д.о.о. Власеница добитник је признања Привредне коморе Републике Српске „Најуспјешнији у привреди Републике Српске за 2022. годину“.Ово признање Буком-пром добио је за допринос развоју неразвијених општина.