Посјета привредном друштву Happy Travel из Бијељине

Тржиште туристичких услуга биљежи значајне знаке опоравка након епидемије вируса корона.

21.04.2023.

Тржиште туристичких услуга биљежи значајне знаке опоравка након епидемије вируса корона, речено је приликом посјете делегације Подручне привредне коморе Бијељина привредном друштву Happy Travel из Бијељине. Процјена је да ће бити потребно још око двије године како би се санирали негативни ефекти епидемије на пословање привредних друштава из овог сектора.

Систем подјеле туристичких ваучера који је уведен на иницијативу Привредне коморе Републике Српске се током трајања епидемије вируса корона показао као спасоносан за привредне субјекте који послују у сектору туризма.

Такође, Законом о измјенама и допунама закона о туризму туристичким ваучерима дата је законска заснованост, што је управо рјешење на коме су Привредна комора РС и Подручна привредна комора Бијељина инсистирале у претходном периоду, те су они тај начин постали стална категорија која ће служити подстицају развоја домаћих туристичких капацитета, што је према ријечима Маје Антић, директорице привредног друштва Happy Travel, квалитетно законско рјешење које ће допринијети стабилности пословања у овом сектору.

Препорука туристичких радника институцијама јесте да се процедуре администрирања туристичких ваучера поједноставе и убрзају, како би средства била што брже оперативна, као и да подјела ваучера буде интензивирана у мјесецима након главне туристичке сезоне (септембар, октобар, новембар).

Са Мајом Антић разговарали су директорица ППК Бијељина Славица Марковић и секретар Савјета за трговину, угоститељство и туризам, финансијско-техничке и пословне услуге Жељко Видић.