Цијена електричне енергије 53 евра по MWh

Влада Републике Српске прихватила приједлог Привредне коморе Републике Српске.

31.12.2021.

Обавјештавамо вас да је након свих предузетих активности Привредне коморе према Влади Српске и Електропривреди и састанка који је одржан са представницима Електропривреде на којем су присуствовали представници привредних друштава Тропик малопродаја, Фрукта трејд д.о.о., Лебурић комерц д.о.о. и Слобопром д.о.о., постигнут договор и Влада Републике Српске је прихватила сугестију и приједлоге Привредне коморе Републике Српске и најавила да ће се цијена електричне енергије за трговце и угоститеље изједначити са осталим потрошачима, односно биће на нивоу од 53 евра.

Уговори и обавјештења која су у међувремену стигли привредницима биће стављени ван снаге, а нове уговоре по договореној цијени од 53 евра биће достављени почетком 2022. године.