Додијељена увјерења за менторе практичне наставе

Додијељена увјерења за 15 ментора практичне наставе из 6 привредних друштава.

29.12.2021.

Након тродневне теоријске бесплатне обуке, која је одржана у организацији Привредне комора Републике Српске и Подручне привредна комора Бијељина, те 16 сати самосталног рада, полазници су полагањем завршног теста стекли услове за добијање увјерења. У складу са Законом о измјенама и допунама Закона о средњем образовању и васпитању (Сл. гласник Републике Српске 92/20) Привредна комора Републике Српске је задужена да проводи обуке ментора. Обука се изводи по Програму обуке ментора за практичну наставу, који је прописао  Републички педагошки завод Републике Српске.

Циљ и задатак програма обуке ментора је стицање одговарајућих педагошких, дидактичких, методичких знања, организацијских вјештина као и познавања карактеристика узраста средњошколаца са сврхом квалитетније реализације програма практичне наставе за ученике средњих стручних и техничких школа у пословним субјектима.