Састанак привредника са представницима Продуктне берзе Нови Сад у ППК Бијељина

У ППК Бијељина одржан састанак представника привредних друштава из Републике Српске и представника Продуктне берзе а.д. Нови Сад.

29.10.2021.

У организацији Пољопривредног кластера “Крајина”, у сарадњи са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске, Привредном комором Републике Српске и Подручном привредном комором Бијељина, у Бијељини је 29.10.2021. године одржан састанак представника привредних друштава из Републике Српске и представника Продуктне берзе а.д. Нови Сад.

Представници Продуктне берзе а.д. Нови Сад су представили технологију рада берзанског тржишта и могућности сарадње са институцијама и привредницима Републике Српске са циљем олакшања и унапређења трговине пољопривредним производима између Републике Српске и Србије, као и отварања нових тржишта Сјеверне Македоније, Црне Горе, Албаније и Италије.

Продуктна берза а.д. Нови Сад представља једино организовано мјесто за трговину пољопривредним производима у југоисточној Европи.

У име Привредне коморе РС састанку је присуствовао секретар Удружења пољопривреде и прехрамбене индустрије Драган Шепа, а у име Подручне привредне коморе Бијељина секретар Савјета за пољопривреду, водопривреду и прехрамбену индустрију Жељко Видић.