ГС1 систем-основ за квалитет производа

Пдручна привредна комора Бијељина организовала семинар о теми „ГС1 систем-основ за квалитет пословања“

18.11.2015.

Područna privredna komora Bijeljina u sardnji sa Udruženjem GS1 u Bosni i Hercegovini organizovala je seminar o temi „GS1 sistem –osnov za kvalitet u poslovanju“.

Cilj seminara, prema riječima direktora Udruženja Salihe Osmanagić, je da se privrednim subjektima omogući da sa manje finansijskih troškova i uštedom vremena dobiju sva znanja koja su im potrebna o savremenm standardima, načinu njihove primjene i o tome šta bi oni trebalo da preduzmu da bi na vrijeme započeli sa primjenom tih standarda.

„Želimo reći svim poslovnim subjektima u kojim dijelovima poslovanja mogu imati koristi od GS1 standarda koji su najrašireniji standardi u svijetu.

Najviše korišćeni standardi u svijetu su GS1 stanardi za identifikaciju, zatim standardi u elektronskj razmjeni podataka i standardi u globalnoj sinhronizaciji podataka.To znači da svaki privredni subjekat može podatke o svojoj firmi i podatke o artiklu evidentirati u jednom od tridesetak svjetskih elektronskih registara tako da pristup svim tim podacima putem interneta bude veoma brz i istovremeno informacije mogu biti dostupne svim poslovnim sbjektima sa kojima ta firma posluje“, rekao je tehnički savjetnik u Udruženju Zlatko Mahić.