САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

Саопштење за јавност након седнице УО ППК Бијељина одржане 18.02.2016.

18.02.2016.

Povodom dešavanja vezanih za Pavlović banku a.d. Bijelјina, Područna privredna komora Bijelјina, bez namjere da se na bilo koj način miješa u rad nadležnih organa, koji obavlјaju poslove u skladu sa svojim ovlašćenjima, smatra da je riječ opojedinačnom slučaju i da bi trebalo da bude tretiran kao takav.Vjerujemo da ne može bitno uticati na status i poslovanje banke u cjelini.

Područna privredna komora Bijelјina, kao asocijacija privrednih društava, od kojih mnoga imaju sredstva deponovana u ovoj banci, kao jedinoj domaćoj banci, u cijelosti podržava napore menadžmenta banke za prevazilaženje ovog stanja.Smatramo da će i privredni subjekti dati punu podršku nastavku normalnog rada ove banke , imajući u vidu dugogodišnju tradiciju i njene veoma dobre odnose sa klijentima: privrednim društvima, preduzetnicima i polјoprivrednim proizvođačima .

Smatramo da je potrebno izbjegavanje senzacionalizma, kao i poštovanje prezumpcije nevinosti.

UPRAVNI ODBOR
PODRUČNE PRIVREDNE KOMORE BIJELjINA