Унапређење привредне сарадње

Договорен приједлог споразума о сарадњи привредних комора Војводине, Београда, Кантона Сарајево и Бијељине

13.09.2016.

Unapređenje međusobne saradnje i unapređenje saradnje privrede područja koje pokrivaju privredne komore Vojvodine, Beograda, Kantona Sarajevo i Područne privredne komore Bijeljina, bio je cilj sastanka održanog u Bijeljini.

Predsjednici privrednih komora Vojvodine, Beograda i Područne privredne komore Bijeljina Ratko Filipović, Milivoje Miletić i Mihajlo Vidić saglasili su se da su zajednički nastup privrednika, promocija mogućnosti i dostignuća privrede ovog regiona, otklanjanje barijera povećanju obima robne razmjene, saradnja pri realizaciji projekata pretpristupnih fondova Evropske unije, realizaciji projekata prekogranične saradnje, prioriteti na kojima će ove komore intenzivno raditi.

Na sastanku je dogovoren Prijedlog sporazuma o saradnji Privredne komore Vojvodine, Privredne komore Beograda, Privredne komore Kantona Sarajevo, Privredne komore Republike Srpske - Područne privredne komore Bijeljina, koji će biti potpisan 22. septembra, na dan otvaranja Petnaestog međunarodnog sajma poljoprivrede „Interagro 2016.“, koji je i bio povod održavanju ovog događaja.

Predsjednik Privredne komore Kantona Sarajevo Muamer Mahmutović, zbog obilježavanja vjerskog praznika nije bio u mogućnosti da prisustvuje sastanku, ali je podržao njegov cilj.

Prošle godine, na sajmu „Interagro“, potpisan je Sporazum o saradnji Područne privredne komore Bijeljina i Privredne komore Beograda, koja je partner sajma.