„Наше је боље“

Заштити домаћу производњу

15.09.2016.

Privrednici područja Komore Bijeljina podržavaju ideju da se kampanja „Naše je bolje“ provodi i u školama, rečeno je na sastanku ministra trgovine i turizma RS Predraga Gluhakovića i pomoćnika ministra za trgovinu Dušanka Tegeltije sa proizvođačima bijeljinske regije.

Radi uticaja na svijest najmlađih, osim prvobitno predviđenog angažmana sportista i glumaca putem spotova, privrednici su predložili da se u školskim časopisima nađu tekstovi o značaju domaće proizvodnje i kupovine domaćih proizvoda.

Na sastanku je naglašeno da je ovo ključna aktivnost u provođenju kampanje „Naše je bolje“.Neophodna je, rečeno je, institucionalna sinhronizacija koja bi trebalo da se očituje i putem pravilnika o podsticajima.Pravilnici moraju biti u funkciji ostvarivanja Strategije razvoja RS.

Veoma je bitno uticati na svijest domaćeg potrošača da njegovo radno mjesto zavisi od kupovine domaćeg proizvoda.Stupanje na snagu Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju biće dodatni udar na domaću proizvodnju i mora se naći način kako zaštititi i održati domaću proizvodnju, složili su se učesnici sastanka.

Privredna komora Republike Srpske aktivno učestvuje u provođenju kampanje „Naše je bolje.“