ПОЗИВ: ЗАЈЕДНИЧКИ НАСТУП ДОМАЋИХ КОМПАНИЈА НА МЕЂУНАРОДНОМ ПОЉОПРИВРЕДНОМ САЈМУ У НОВОМ САДУ – БИХ ЗЕМЉА ПАРТНЕР

БиХ учествује као земља партнер на 84. Међународном сајму пољопривреде у Новом Саду

03.04.2017.

Savjet ministara Bosne i Hercegovine donio je odluku da ove godine Bosna i Hercegovina učestvuje kao zemlja partner na 84. Međunarodnom sajmu poljoprivrede, koji će biti održan u Novom Sadu od 13-19. maja 2017. godine.

U organizaciji Ministarstva spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH formiran je Koordinacioni odbor za pripremu nastupa BiH, kojeg čine predstavnici ministarstava, privrednih komora i drugih institucija BiH.

Spoljnotrgovinska komora Bosne i Hercegovine, u saradnji sa Privrednom komorom Republike Srpske, Privrednom komorom Federacije Bosne i Hercegovine i Privrednom komorom Brčko Distrikta, zadužena je za organizaciju privrednog dijela nastupa na sajmu, odnosno organizovanje kolektivnog učešća (izlaganja) firmi iz BiH na ovom sajmu.

Novosadski sajam biće organizovan na površini od 226.000 metara kvadratnih, od kojih je 60.000 metara kvadratnih paviljona, sa 30 priredbi u 10 termina i sa 1.200.000 posetilaca godišnje.

Međunarodni poljoprivredni sajam, postao je agrobiznis događaj regiona, s najvećom i najdužom sajamskom tradicijom, gdje proizvode i usluge iz 60 zemalja predstavlja 1.500 izlagača. U cilju izlaganja na ovom sajmu organizatori iz BiH nude bh kompanijama besplatan standardno uređen prostor od 12m2 u okviru zajedničkog bosanskohercegovačkog štanda veličine između 300 – 400 m2. Standardna cijena 1m2 izložbenog prostora iznosi oko 200 Eura.

BiH, kao zemlja partner se fokusira na sljedeće grupe proizvoda:

• mlijeko, mliječni proizvodi i ulje i sl.
  • mesne prerađevine i sl.,
  • konditorski proizvodi,
  • voće, povrće i njihove prerađevine,
  • ljekovito bilje, organski poljoprivredno-prehrambeni proizvodi, med, vino i alkoholna pića i
  • ostali proizvodi iz poljoprivredno-prehrambenog sektora.

Kompanije/izlagači snose sljedeće troškove:

• troškovi špedicije i prevoza eksponata i
  • putni troškovi i troškovi smještaja za vlastite predstavnike.

Napominjemo da je prisustvo predstavnika firme obavezno tokom cijelog trajanja sajma.

Pozivamo sve kompanije iz poljoprivredno-prehrambenog sektora BiH koje su zainteresovane da izlažu na ovom sajmu da nam najkasnije do 07.04.2017. godine dostave popunjen prijavni fomular (u prilogu), putem e-maila na adresu ivana.knezevic@komorabih.ba ili fax-a 033 566 239 ili 033 214 292.

Kontakt osobe u Privrednoj komori Republike Srpske su Gordana Višekruna, e-mail gordanas@komorars.ba i Jelena Rodić, e-mail jelenat@komorars.ba, kontakt telefon 051 222 986.

Pozivno pismo

Prijava ucesca na sajmu