Јавни позив незапосленим лицима

Јавни позив незапосленим лицима за пријаву учешћа у програму обуке у склопу пројекта "Континуираном институционалном сарадњом до одрживих радних мјеста у Бијељини“

22.08.2017.

Projekat „Kontinuiranom institucionalnom saradnjom do održivih radnih mjesta u Bijelјini“ predstavlјa sistemski pristup svih relevantnih aktera na uspostavlјanju funkcionalnog modela za povećavanje mogućnosti održivog zapošlјavanja na prostoru Grada Bijelјina u skladu sa potrebama privrede. Grad Bijelјina je vodeći partner na Projektu, a partneri su JU Zavod za zapošlјavanje Republike Srpske, JU Tehnička škola „Mihajlo Pupin“ Bijelјina, Privredna komora Republike Srpske - Područna privredna komora Bijelјina, Fakultet poslovne ekonomije Bijelјina i preduzeća „STECO CENTAR“ d.o.o. Bijelјina i „MEGA DRVO“ d.o.o. Bijelјina. Projekat se realizuje u okviru Programa Međunarodne organizacije rada „Podrška lokalnim partnerstvima za zapošlјavanje u Bosni i Hercegovini“, a koji finansira Evropska Unija. Realizacija Programa prekvalifikacije nezaposlenih osoba je jedna od planiranih aktivnosti.

Cilјnu grupu po ovom Javnom pozivu čine nezaposlena lica, registrovana na evidenciji aktivnih tražilaca posla na dan raspisivanja javnog poziva, JU Zavoda za zapošlјavanje Republike Srpske - Biro Bijelјina, po slјedećim prioritetima:

• 1.drvoprerađivačka struka,
  • 2.mašinska struka,
  • 3.građevinska struka,
  • 4.nezaposlena lica koja imaju radno iskustvo u navedenim oblastima
  • 5.ostala zanimanja.

Više detalja o uslovima i načinu prijave možete naći u Javnom pozivu.