Могућности привредне сарадње БиХ и Јапана

Економска дипломатија једнако важна као и политичка

22.09.2017.

Neophodno je iskoristiti sve mogućnosti privredne saradnje BiH sa Japanom, jer je ekonomska diplomatija jednako važna kao i politička, rečeno je na sastanku ambasadora BiH u Japanu Borislava Marića sa privrednicima područja Komore Bijeljina.

Ambasador BiH u Japanu Borislav Marić ,kazao je da ekonomsko uvezivanje, ekonomska diplomatija, mogu znatno da ojačaju privrednu saradnju i izvoz domaćih proizvoda.

„Putem Privredne komore dobićemo informacije šta je najinteresantnije za izvoz, prvenstveno poljoprivrednicima jer je ovo poljoprivredni kraj. Japansko tržište je veliko, pa je potrebno sagledati sve mogućnosti izvoza pojedinačno ili zajedno sa privrednicima Srbije“, rekao je Marić.

On je naglasio da će predstavnicima Agencije za međunarodnu saradnju u Beogradu koja pokriva cijeli Balkan, predložiti određene oblike saradnje i da bi posebno mogao da bude interesantan izvoz voća i povrća na japansko tržište. Marić je dodao da su do sada u Japan izvožene manje količine vina iz Hercegovine.

Predsjednik područne privredne komore Bijeljina Anto Gajić, rekao je da je sastanak privrednika Komore Bijeljina i ambasadora Marića pokušaj nove saradnje sa Japanom, da očekuje da sve što su na sastanku proizvođači hrane, drvoprađivači i privrednici iz oblasti prerađivačke i namjenske industrije iznijeli kao mogućnost saradnje u narednom periodu bude analizirano i prihvaćeno.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori