Одржан Сајам пољопривреде и привреде у Власеници

На овогодишњем сајму било је присутно око 70 излагача, а уприличене су и бројне пратеће активности.

13.10.2017.

У организацији општине Власеница и уз подршку ресорних министарстава Републике Српске и БиХ, у Власеници је 12. октобра одржан трећи Сајам пољопривреде и привреде, на коме је учествовало око 70 излагача.

Сајам је отворио начелник општине Мирослав Краљевић, који је истакао да је циљ организатора да сајам постане традиционалан, а локалних власти да анимирају пољопривредне произвођаче и покрену развој руралних подручја.

- Општина Власеница ће појачати буџет у идућој години када је у питању пољопривреда, субвенције и помоћ, сигурно за два или три пута. Ми ресурсе имамо и све је у нашим рукама. Колико будемо радили толико ћемо и имати - нагласио је Краљевић, свечано отварајаћи манифестацију.

У оквиру предсајамских активности организована су стручна предавања из различитих области пољопривредне производње уз присуство стручњака из Бањалуке, Бијељине и Братунца.

Такође, у оквиру сајма одржана и је и изложба стоке.

Најуспјешнијим пољопривредним произвођачима уручена су признања и захвалнице за постигнуте резултате, као и институцијама, предузећима и организацијама које су подржале одржавање ове манифестације.

Сајму је у име ППК Бијељина присуствовао секретар Савјета за пољопривреду и прехрамбену индустрију Жељко Видић.

• Članstvo u komori
  • Članstvo u komori